Wczytuję dane...

Ziołowe sposoby na grypę i przeziębienie

Ziołowe sposoby na grypę i przeziębienie

Przeziębienie i grypa dopada niemal każdego w okresie jesienno-zimowym. Stawiaj na naturalne sposoby. Nie katuj swojego organizmu antybiotykami czy lekami syntetycznymi. Spróbuj naszych sposobów!

1. Herbaty owocowe

W okresie największego zagrożenia na zachorowanie warto pić herbaty owocowe. Wzmacniają one nasz organizm oraz dostarczają nam witamin i składników pomagających walczyć z wirusami. Polecamy głównie herbaty z hibiskusem oraz z malinami (https://ziolownia.com.pl/malina-z-lipa , https://ziolownia.com.pl/pulp-fiction ) Herbaty te można podawać również dzieciom.

2. Lipa

Herbata z lipą może bardzo pomóc przy dolegliwościach związanych z przeziębieniem. Działa napotnie i rozgrzewająco. Możemy zrobić mieszankę z kwiatu lipy i kwiatu bzu czarnego, dodać do niej łyżeczkę miodu. Przy przeziębieniu będzie jak znalazł. Odwar z kwiatów jest najpewniejszym lekiem przeciw przeziębieniom i grypie. Jest również środkiem poprawiającym apetyt, uspokajającym i moczopędnym.

3. Bez czarny

Odwar z kwiatów w przeziębieniu działa napotnie. Można sporządzić z nich syrop bądź wino. Ocet z bzu czarnego działa dezynfekująco i służy do robienia okładów przeciwgorączkowych.

4. Kora wierzby

Kora wierzby jest dobrym środkiem przeciwzapalnym i przeciwgorączkowym. Działa napotnie podczas przeziębienia.

5. Pączki sosny

Pączki sosny działają wykrztuśnie, rozkurczowo oraz przeciwbakteryjnie, dlatego idealnie sprawdzą się jako składnik mieszanki przeciw przeziębieniu i grypie a także przy kaszlu suchym i mokrym.

6. Pij dużo wody

Nawadnianie się przy infekcjach to sprawa kluczowa. Dzięki temu nawilżamy gardło oraz śluzówkę nosa.

7. Mieszanka ziołowa przeciw grypie

Przygotowaliśmy dla was mieszankę ziół na grypę i przeziębienie. Ona pomoże wam zarówno zwalczyć chorobę jak i się przed nią chronić.  https://ziolownia.com.pl/na-grype

8. Zimne prysznice

Obmycie ciała zimną wodą 2 razy dziennie spowoduje wzrost odporności organizmu i zabezpieczy Cię przed grypą czy przeziębieniem. Dodatkowo orzeźwi twoje ciało z rana i zapewni lepszy wypoczynek w nocy.